ПЕРШИЙ АРХИЄРЕЙ ЄПАРХІЇ

ДУХОВНИЙ ПРОВІД ПАРАФІЇ

Mитрофорний протопресвітер Тарас Гарасимчук

Парох катедральної парафії Пресвятої Трійці.

Митрофорний протопресвітер Тарас Гарасимчук, народився 10 листопада 1968 року у с. Поториця Сокальського району Львівської області. 13 грудня 1968 року був охрещений у храмі Св. апп. Петра і Павла м. Сокаля настоятелем Романом Салагуб.

Батько: Володимир, син Василя і Ганни з дому Гудим, народжений 5 жовтня 1935 р. у с. Поториця. Помер 1 вересня 2004 р. і похоронений на цвинтарі рідного села.

Мати: Марія з дому Гудко, дочка Миколи і Ганни з дому Литвин, народжена 4 липня 1944 р. у с. Поториця.

Сестра: Оксана (після заміжжя Кіх), народжена 10 березня 1964 р. у с. Поториця.

У 1975 році пішов у перший клас Поторицької восьмирічної школи, де провчився 5 років. У шостий клас пішов навчатися у Жвирківську середню школу, де закінчив у 1983 р. 8 класів. У цьому ж році вступив у Рожищанський зооветеренарний технікум, який закінчив весною 1987р. зі спеціальністю ветеринарний фельдшер. 1987-1989рр. проходив військову службу у військах ППО. Після демобілізації працював за спеціальністю у колгоспі “Дружба” в рідному селі. З 1990 року почав навчатися “богословія” при монастирі оо. Василіян у Червонограді і був переведений у семінарію Івано-Франківська. Влітку 1991 р. перевівся для навчання у Львівську Духовну семінарію Святого Духа, яку закінчив у 1993році.

26 жовтня 1991р. одружився з Хохонь Оксаною, дочкою Степана (1.01.1946 р.н. Помер 30.04.2000 р.) та Ярослави з дому Вавринчук 13.03.1950 р.н)., народженою 5 вересня 1970 року у с. Поториця.

26.02.1992р. з рук Владики Юліяна (Вороновського), ректора семінарії, отримав нижчі та піддияконські свячення, а 27.02.1992 р. підчас Божественної Літургії у семінарській каплиці був поставлений в сан диякона. Впродовж дев’яти місяців був протодияконом при Владиці Юліяну. 25 листопада 1992 р. на празник Св. свмч. Йосафата підчас Божественної Літургії в архикатедральному Соборі Св. Юра у Львові Патріархом Мирославом-Іваном Любачівським був рукоположений в сан священика.

З січня 1993 р. по серпень 1994 р. виконував обов’язки завідателя храму Св. апп. Петра і Павла м. Комарна Городоцького району на Львівщині. Крім цього обслуговував парафії сіл Бучали, Кліцко та Якимчиці того ж району.

У серпні 1994р. призначений канцлером Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.

2 жовтня 1996р. – парох парафії Пресвятої Трійці Дрогобицького деканату та Ректор Катедрального Собору Пресвятої Трійці в м. Дрогобичі.

1997-98 рр. адміністратор парафії Вознесіння Господнього с. Дорожів Дрогобицького району

Діти: Соломія, - 23.05.1992р.н. Остап, - 26.05.1993р.н. Юстина, - 17.02.1995р.н. Северин, - 16.09.2006р.н.